Prezes Grupy Lotos może zostać wkrótce odwołany – elektryzująca Pomorze wiadomość musi być dokładnie zweryfikowana. W przyszłym tygodniu załoga przedstawi formalne wystąpienie w tej sprawie Ministrowi Skarbu Państwa oraz Pani Premier.

„Pojawiają się już pierwsze nazwiska następców. W kręgach rządowych najczęściej pada nazwisko Andrzeja Jaworskiego, obecnego posła Prawa i Sprawiedliwości, a w przeszłości prezesa Stoczni Gdańsk” – podało radio.

RMF FM poinformowało też, że Jaworski twierdzi, iż nikt z nim jeszcze poważnie o tym nie rozmawiał, ale bardzo chętnie przyjąłby tę pracę. Przypomniało też, że Jaworski od lat postuluje o dymisję Olechnowicza.

Olechnowicz jest prezesem Grupy Lotos od 14 lat.

Grupa Lotos jest zintegrowanym pionowo koncernem naftowym, który zajmuje się poszukiwaniem i wydobyciem ropy naftowej, jej przerobem oraz sprzedażą hurtową i detaliczną wysokiej jakości produktów naftowych. W 2015 r. Grupa Lotos odnotowała 22,7 mld zł skonsolidowanych przychodów.

Święta Wielkanocne spowodowały zagłuszenie tej wiadomości, ale już we wtorek będzie reakcja na te sygnały. Pracownicy firmy znają efekty ostatnich kilkunastu lat i potwierdza się zasadność spotkania sprzed 10 lat w marcu 2006 roku z ówczesnym wiceministrem Skarbu Państwa p. Pawłem Szałamachą, że reprezentujący wówczas przedstawiciele prawie wszystkich związków zawodowych LOTOS przedstawiły jednoznaczną ocenę, że strategię firmy może realizować właściwie jedynie zaangażowany w jego przygotowanie zespół.

Te lata ponad trzykrotnego przyrostu przychodów , a tym samym zwielokrotnienie wpływów budżetu kraju było możliwe dzięki przemyślanej działalności władz spółki.

Teraz już wszystkie związki zawodowe wspólnie oczekują na efekty nowej strategii z perspektywą do 2030 roku!