Bieg Urodzinowy z PKO Bankiem Polskim 11-12.02.2017 04

 

 

 

 

 

 

Tomasz Grycko zwyciężył w Biegu Urodzinowym, który 12 lutego odbył się w Gdyni. Wśród kobiet najszybsza okazała się Monika Czapiewska. 

W biegu głównym na dystansie 10 kilometrów wystartowało 4199 uczestników.

Z LOTOS Running Team  startowało 17 zawodników.

Najlepszy z Lotos okazał się Łukasz Nowakowski (278), a następni to Sławomir Kuchciński (287) oraz Artur Szymański (385). Wśród kobiet Marta Synoracka (1711).

Kolejne 639 osób wzięło udział w sobotnich biegach młodzieżowych i marszach nordic walking. PKO Grand Prix Gdyni 2017 oficjalnie otwarte!

Po raz pierwszy konkurencje wchodzące w skład Biegu Urodzinowego z PKO Bankiem Polskim zostały rozłożone na dwa dni. W sobotę na trasie pojawili się najmłodsi biegacze oraz miłośnicy nordic walking, z kolei niedziela zarezerwowana była dla uczestników biegu głównego.
Na 10-kilometrowej trasie najszybszy był Tomasz Grycko z wynikiem 29:53. Biegacz z Władysławowa dominuje w PKO Grand Prix Gdyni od ponad dwóch lat, a dzisiejsza wygrana była dla niego szóstą z rzędu. Drugi był Arkadiusz Gardzielewski (30:31), a na najniższym stopniu podium stanął Marek Kowalski (30:45). Wśród kobiet zwyciężyła Monika Czapiewska (36:36). Jako druga linię mety przekroczyła Ewelina Paprocka (37:04), a trzecia była Kamila Pobłocka-Dobrowolska (37:27). Szczegółowe wyniki Biegu Urodzinowego z PKO Bankiem Polskim dostępne są na stronie www.gdyniasport.pl.

Mróz nie zatrzymał biegaczy
Bieg Urodzinowy, zgodnie z tradycją, zainaugurował tegoroczne PKO Grand Prix Gdyni. – Po raz kolejny radośnie rozpoczęliśmy sezon biegowy i jednocześnie w sportowym stylu uczciliśmy kolejne urodziny Gdyni, już 91. Mimo że towarzyszyła nam ujemna temperatura, to atmosfera była bardzo gorąca! – powiedział wiceprezydent Gdyni Bartosz Bartoszewicz tuż po przekroczeniu linii mety.

Imponująca lista nowości
Rozłożenie Biegu Urodzinowego na dwa dni, cztery wyjątkowe trasy i atrakcyjne medale to nie jedyne niespodzianki przygotowane dla uczestników PKO Grand Prix Gdyni 2017.

Na długiej liście nowości znajdują się także m.in.: wprowadzenie pacemakerów, czy unikatowa koszulka zaprojektowana przez New Balance w ofercie. Dodatkowym smaczkiem jest fakt, że każdy z uczestników cyklu, bez względu na wynik, będzie miał szansę wygrać nowoczesny samochód osobowy: Opel Adam, ufundowany przez Opel Serwis Haller.