Śmiała idea połączenia nauk przyrodniczych z zabytkami architektury militarnej, dalekimi od tradycyjnych ekspozycji muzealnych, zaowocowała pojawieniem się na mapie Gdańska zupełnie nowego produktu turystycznego. Na Górze Gradowej powstało nowoczesne i przyjazne turystom centrum popularyzacji nauki, gdzie oprócz zdobycia wiadomości z fizyki, astronomii, historii czy biologii można po prostu spędzić mile czas z rodziną, spacerując wśród zieleni. Oprócz renowacji zabytkowych obiektów, organizacji interaktywnych wystaw tematycznych, imprez popularno-naukowych, Centrum Hewelianum opiekuje się również przyrodą Grodziska i kształtuje proekologiczne postawy np. umożliwiając obserwację m.in. kogeneratora pokazującego powstawanie energii skojarzonej.

Przewidujemy poczęstunek kawowo-herbaciany z porcją pysznego ciasta dla dorosłych oraz kanapkę i sok dla dzieci.

Dla dzieci, które nie będą brały udział w imprezie plenerowej przewidziane jest kino. Tytuł filmu będzie podany po 25 maja.

Opiekunowie i inne osoby towarzyszące, ponoszą pełną odpłatność za bilet. Uprawnione do udziału w imprezie są dzieci z rocznika 1995 do 2008.

Koszt opłaty dla dzieci, które będą brały udział w imprezie plenerowej, a ich rodzice nie są członkami ZZIT, koszt opłaty za uczestnictwo wyniesie 40 zł.

Zapisy i wpłaty będą przyjmowane w biurze ZZIT do 21 maja włącznie.

Wydawanie biletów do kina w siedzibie ZZIT na drugim piętrze Przychodni od 26 maja.