W sobotę 4 czerwca młodzi pasjonaci kolejnictwa licznie stawili się na Dniu Techniki Kolejowej z okazji Dnia Dziecka w LOTOS Kolej, przyjeżdżając nawet z odległych zakątków Polski (Zduńska Wola, Poznań, Wrocław, Jasło czy Czechowice-Dziedzice). Na wydarzeniu, skierowanym przede wszystkim do pracowników Grupy Kapitałowej LOTOS, gościły także rodziny z pobliskich dzielnic Rudniki i Olszynki, osiedla Sitowie, Przejazdowa jak również uczniowie Szkoły Podstawowej nr 29 LEONARDO oraz dzieci z parafii pw. Matki Boskiej Bolesnej z ulicy Głębokiej w Gdańsku.

Tegoroczna, dziewiąta edycja wydarzenia już po raz drugi była zorganizowana przez LOTOS Kolej i Grupę LOTOS S.A. przy współudziale spółek: LOTOS Lab, LOTOS Straż, LOTOS Ochrona i LOTOS Paliwa. Część atrakcji zapewniły również instytucje współpracujące z LOTOS Kolej jak PKP Energetyka oraz  Towarzystwo Drezynowe.

Jak co roku podczas Dnia Techniki Kolejowej nasza spółka nie miała przed odwiedzającymi żadnych tajemnic. Tradycyjnie największym zainteresowaniem cieszyły się atrakcje związane z koleją, w tym zwłaszcza przejazdy najnowocześniejszymi lokomotywami w Polsce, które były oblegane przez młodych maszynistów. Przyszli kolejarze z zaciekawieniem poznawali również tajniki pracy w lokomotywowni, oczyszczalni cystern, nastawni oraz Centrum Zarządzania Przewozami, w którym zarządza się przewozami kolejowymi na terenie całego kraju.

Jak przyznali sami organizatorzy, trudno jest zliczyć wszystkie dostępne uczestnikom atrakcje. Każde dziecko mogło się sprawdzić w roli strażaka gasząc pożar lub chemika przeprowadzając innowacyjne eksperymenty. Miłośnicy piłki nożnej podczas meczów popisywali się zagraniami których nie powstydziłby się Robert Lewandowski a najmłodsi uczestniczyli w konkursach plastycznych oraz sprawdzali swoją zręczność na dmuchanym zamku, rodeo piłce oraz eurobangee.  Nie zabrało również młodych naśladowców Picassa, którzy z wielkim zapałem tworzyli malarskie kompozycje na ekotorbach Najodważniejsze dzieci mogły również podbić scenę podczas licznych konkursów.

Radosnej zabawie przez cały czas towarzyszyła wspaniała pogoda.

Twarze uśmiechniętych, szczęśliwych dzieci zawładnęły tego dnia bocznicą LOTOS Kolej. Młodzi goście zaapelowali o zorganizowanie kolejnej imprezy za rok – o ponową podróż w świat kolei za jeden uśmiech.

Radosław Sobiecki
Dział Marketingu i Komunikacji
LOTOS Kolej