NIE DLA EUROPY BEZ STALI – to hasło pod jakim będą protestować m.in. członkowie PZZ KADRA w dniu 9 listopada 2016 roku w Brukseli przed budynkami instytucji UE.

Koledzy i koleżanki z organizacji członkowskiej PZZ KADRA – ZZ „HUTNIK” będą manifestować w obronie silnego sektora stalowego i na rzecz silnej przemysłowej Europy.

Będzie to duża akcja przemysłowej centrali związków zawodowych industriALL Europe. Hutnicy z Polski udają się do Brukseli aby:

– zabezpieczyć miejsca pracy i umiejętności,
– zażądać sprawiedliwego rynku zamiast dumpingu,
Przemysłowe związki zawodowe będą naciskać:
– na efektywną obronę instrumentów rynkowych,
– o zmianę systemu handlu emisjami (EU ETS), który powinien wspierać miejsca pracy i rozwój innowacji,
– o inwestycje w badania i rozwój,
– o wzmocnienie infrastruktury przemysłowej,
– o efektywny dialog społeczny, godną pracę i sprawiedliwe wynagrodzenie.
industriall_banner_6x1m_lo-res
IndustriAll Europe planuje, że w demonstracji w Brukseli weźmie udział ponad 10.000 pracowników z całej  Europy, w tym z Polski. Europejski przemysł stalowy przez wiele lat przechodził ogromne trudności, które odbiły się na zatrudnieniu.
Od czasu kryzysu w 2008 roku ponad 80 tysięcy pracowników straciło swoje stanowiska pracy, a ogólne zatrudnienie spadło do 340 tysięcy.
Tani import, ceny dumpingowe oraz prawo spowodowały wzrost kosztów operacyjnych zakładów hutniczych w Europie, w tym liderów technologicznych spełniających najwyższe standardy środowiskowe oraz przyczyniły się do wzrostu ryzyka spirali zniżkowej.
Dlatego bardzo ważne jest, abyśmy my, europejscy pracownicy przemysłowi powstali i wsparli nasze miejsca pracy oraz przemysł stalowy w Europie – podkreślają liderzy europejskich i polskich central związków zawodowych.
Przemysł stalowy jest kluczową częścią konkurencyjnego i zrównoważonego przemysłu, tworzącego szkielet europejskiej gospodarki.
image003
http://www.kadra.org.pl/5784-2/