1. W dniu 30 marca odbyło się spotkanie Zarządu Grupy LOTOS S.A. z Zarządami Związków Zawodowych w temacie efektów realizacji Pakietu Antykryzysowego Grupy Kapitałowej, który wprowadzony został na początku lutego. Celem jest doprowadzenie do takiej poprawy przepływów pieniężnych w spółce w tym roku co najmniej o 390 mln zł, co da gwarancję stabilności dochodów i miejsc pracy dla wszystkich pracowników. Oszczędności kosztów w Grupie to poziom ok. 170 mln zł, a zawieszenie lub zaniechanie wydatków inwestycyjnych, do poniesienia w 2009 roku to kwota około 220 mln zł. Jak poinformował prezes Paweł Olechnowicz, już po dwóch miesiącach oszczędności z tytułu pakietu sięgają 45 mln zł. To więcej niż 25 proc. oszczędności zaplanowanych na cały 2009 rok. Raczej jest lepiej niż zakładano i dlatego na przełomie sierpnia rozpoczną się rozmowy o wyższych dochodach pracowników (z wyrównaniem od 1 lipca).
  2.  Następne s potkanie w tym temacie zostało zaplanowane po 20 kwietnia br. (zgodnie z Porozumieniem zawartym pomiędzy Radą Pracowników, Związkami Zawodowymi i Zarządu Grupy LOTOS S.A. z 10 lutego 2009r).
  3. Zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami doszło do kolejnego spotkania przedstawicieli Związków Zawodowych i Rady Pracowników z wiceprzewodniczącym Rady Nadzorczej Grupy LOTOS S.A. panem prof. Leszkiem Starostą i dokonano oceny przyszłości naszej firmy. Zagrożenia związane są z potrzebą utrzymania warunków finansowych zawartych umów kredytowych były przedmiotem wystąpień do Ministra Skarbu Państwa oraz władz 10 lutego oraz 6 marca br. Jak przedstawił związkom zawodowym Zarząd Grupy LOTOS program inwestycyjny jest już zaawansowany w ponad 70%. Działanie Ministerstwa Skarbu Państwa może być jednak powodem destabilizacji funkcjonowania Lotosu i wpłynąć niekorzystnie na realizacje Programu 10+. Znamy przykład Glimaru, gdzie budowa hydrokrakingu zaawansowanego w 90% została niedokończona i straszy!!!.
  4. Zapraszamy do uczestnictwa w kolejnym Rajdzie Samochodowym szlakiem zamków krzyżackich prawostronnej Wisły. Na trasie rajdu będziemy pokonywać  odcinki specjalne (OS-y) oraz zwiedzać zamki w Kwidzynie i Grudziądzu. Na zamku w Golubiu – Dobrzyniu zaplanowany jest nocleg i uroczysta kolacja z pokazem walk rycerskich z okresu średniowiecza naszej ojczyzny. Po śniadaniu następnego dnia nastąpi wykwaterowanie i powrót do domu. Jeśli będzie możliwość to przed wyjazdem do domu będzie jeszcze seminarium pt. „Samochodowe silniki spalinowe.” Odpłatność za Rajd: uczestnik rajdu członek ZZIT- 40 zł, osoba towarzysząca uczestnikowi rajdu – 60 zł, pozostałe osoby – 140 zł.
  5. Tradycyjnie prosimy również o rezerwację terminu na świętowanie Dnia Dziecka. Z tej okazji 30 maja 2009 roku zaplanowany jest bogaty program artystyczny  wraz z poczęstunkiem dla dzieci i rodziców.  W programie m.in.:Teatrzyk Rozmaitości ,,Morskie Opowieści” lub ,,Kolorowy Pociąg”, Dobra Wróżka, dwie hostessy, szczudlarze z upominkami dla dzieci, wizażystka – malowanie twarzy oraz gwiazda programu:  ZIUTINI – półfinalista programu telewizyjnego MAM TALENT oraz konkursy, tańce, pokazy magii i  iluzji, , wspólne piosenki, wierszyki, wybory Małej Miss, zabawa przy muzyce na żywo. Koszt i termin zapisów zostaną podane w majowych informacjach bieżących ZZIT.