Tradycyjna zabawa mikołajkowa w tym roku odbędzie się dnia 10 grudnia (niedziela), o godz. 13.00 w Hotelu Radisson, ul. Długi Targ 19 w Gdańsku.

Dzieci nie uczestniczące w zabawie będą mogły skorzystać z opcji kinowej. Tzn. że w okresie od 4 do 22 grudnia mogą wybrać się do dowolnego kina a następnie należy dostarczyć bilet dziecka osobiście do biura ZZIT GL lub skanem na adres mailowy. Dofinansowanie będzie wynosić do 20 zł za bilet.

W tym roku uprawnione są dzieci w rocznikach 2002-2016. Do 25 października mailem należy podać z której opcji dzieci będą korzystać. Paczki mikołajkowe powinny być w biurze  ZZIT GL około 6 grudnia (opcja kinowa). W listopadzie będzie podany termin odbioru zaproszeń na zabawę oraz zamówionych kalendarzy na 2018r.

Zostały jeszcze 4 miejsca na wyjazd na narty 26 stycznia 2018 roku.

Osoby zainteresowane tym wyjazdem  proszone są o wpłatę zaliczki w wysokości 500 zł od osoby w biurze ZZIT GL lub na rachunek bankowy – http://www.zzit.pl/oferta-wyjazdu-na-narty-26-stycznia-2018-roku/ .

Dla oceny podsumowań roku przedstawiamy zdjęcia ze spotkania we Wróblówce: http://www.zzit.pl/wroblowka-8-wrzesnia-2017/

W dniach 13 września oraz 10 października odbyły się kolejne posiedzenia Rady Pracowników Grupy LOTOS S.A.. Członkowie Rady przedstawili swoje oceny skutków dokonywanych zmian we władzach Spółek oraz kadry kierowniczej w istotnych pionach firmy. Niestety i tym razem na spotkaniach pomimo wcześniejszego potwierdzenia nie pojawił się Dyrektor Arkadiusz Kawecki jako decyzyjny reprezentant Pracodawcy, ani żaden inny przedstawiciel Pracodawcy… Okazuje się, że  nadal dialog w firmie jest zawieszony. W dniu 31 sierpnia doszło do spotkania na którym Pracodawca deklarował, że ta sytuacja będzie poprawiona (po braku tego dialogu od maja br), ale niestety obecnie brak jest nawet wyjaśnień nt nieobecności.

Informujemy, że kurs bezpiecznej jazdy odbędzie się 22 października (niedziela) godz. 09.00-ta na torze Autodromu Pomorze w Pszczółkach.

Lista uczestników jest już zamknięta, kurs praktyczny odbywać się będzie na pojazdach właścicieli.

 

PROGRAM SZKOLENIA (ok. 6 godz.)

Część I – Teoria

  • pozycja za kierownicą, a wpływ na bezpieczne panowanie nad pojazdem
  • aspekty techniki bezpiecznej jazdy, zachowanie się pojazdu w zależności od jego charakterystyki
  • sposoby właściwego reagowania w sytuacjach ekstremalnych
  • ukazanie możliwości rozpoznawania i unikania niebezpieczeństw
  • prawidłowe wykorzystanie systemów bezpieczeństwa biernego i czynnego (ABS, ASR i ESP)

 

Część II – Ćwiczenia (praktyka)

  • pozycja za kierownicą a przygotowanie do jazdy, martwe pola w pojeździe
  • slalom – efektywna praca rąk na kole kierownicy, zrozumienie zagrożenia utraty panowania nad pojazdem
  • rodzaje skrętów – szosowy, manewrowy, awaryjny, rozpoznawanie błędnych nawyków
  • nadsterowność, podsterowność – jazda po płycie poślizgowej pierścieniowej, poznanie granicy możliwości kierowcy i pojazdu
  • hamowanie awaryjne na prostej i łuku w ekstremalnych warunkach (na śliskiej nawierzchni), prawidłowe wykorzystanie systemu ABS
  • omijanie przeszkody połączone z hamowaniem awaryjnym, porównanie długości hamowania przy różnych prędkościach
  • „szarpak” – czyli przejazd przez urządzenie destabilizujące tor jazdy

 

Część III – Rekreacja

  • W zależności od warunków pogodowych: rywalizacja na gokartach / testy sprawnościowe (m.in. test Stewarta, symulator zderzeń, refleksomierz)