1Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia wszystkiego najlepszego na te Święta, a szczególnie zdrowia i spokoju oraz przede wszystkim dużo optymizmu życzymy wszystkim członkom ZZIT GL oraz czytelnikom naszej strony…

2. Zarząd firmy podjął decyzję o wypłacie nagrody specjalnej z okazji zbliżających się Świąt w związku z dobrymi wynikami finansowymi firmy i zaangażowaniem pracowników. Wniosek w tym temacie związki zawodowe wystosowały dnia 29 listopada. Sukces ma wielu ojców…

Zostaną one w najbliższych dniach wypłacone w następujących spółkach GKL: LOTOS Kolej, LOTOS Paliwa, LOTOS Ochrona, LOTOS Asfalt, LOTOS Oil, LOTOS Terminale, LOTOS LAB, LOTOS Biopaliwa, RCE oraz TSM.

Jak widać w większości Spółek po obliczeniu możliwości finansowych zostaje wypłacona nagroda, ale niestety w kilku nie wygospodarowano środków na ten cel. Pracownicy są rozgoryczeni z tego powodu, gdyż ich wkład w przeprowadzenie remontu firmy miał istotny wpływ na rekordowe wyniki Grupy Kapitałowej. Zarządy spółek, które nie przewidują wypłat jak dotychczas nie odpowiedziały na formalny wniosek związków zawodowych w sprawie nagrody.

3. Dnia 8 grudnia doszło do spotkania przedstawicieli ZZ oraz Pracodawcy do spotkania z firmą Mercer Polska w temacie wyceny stanowisk pracy w Grupie LOTOS S.A… Mercer jest światowym liderem zajmującym się doradztwem dla firm w zakresie efektywnego wykorzystania potencjału pracowników w celu osiągnięcia najlepszych wyników biznesowych. Wspierają klientów w tworzeniu i zarządzaniu systemami wynagrodzeń, programami opieki medycznej, emeryturami, ubezpieczeniami i innymi świadczeniami pracowniczymi oraz doradzają w pozostałych aspektach dotyczących kapitału ludzkiego.

Z biura w Warszawie wspierani są klientci w Europie, na Bliskim Wschodzie, w Afryce, w Ameryce Północnej oraz Południowej. MERCER W LICZBACH 1999 rok – biuro w Mercer w Polsce nr 1 w rankingu Vault wśród firm konsultingowych w branży HR 9 na 10 firm z listy Fortune® 100 to klienci Mercer 21000+ pracowników w ponad 40 krajach na świecie 500+ pracowników w Polsce 28000+ klientów korporacyjnych i instytucjonalnych na świecie. Podczas spotkania zapowiedziano zakończenie przygotowań do zmian taryfikatora do końca kwietnia 2018r. Z innych uzgodnień wynika, że ewentualne zmiany Zakładowego Układu Zbiorowego Pracy w tym zakresie będą dokonywane w drugim półroczu 2018r.

4. Trwa wydawanie zamówionych kalendarzy ZZIT GL na 2018, paczek dla dzieci i dokonywane są rozliczenia za bilety do kina w wysokości do 20 zł z tytułu Mikołajek 2017 do 22 grudnia. Przed przyjściem do biura Związku proszę o kontakt telefoniczny lub mailowy z uwagi na toczące się spotkania negocjacyjne i inne.

5. Informujemy osoby wyjeżdżające na narty w rejon Val di Sole – Pinzolo (Włochy – Berguzzo) w okresie ferii zimowych 2018 roku, że wpłaty końcowej należy dokonać do dnia 10 stycznia 2018r biurze ZZIT GL lub na konto związkowe. Do 22 grudnia należy podać następujące dane wszystkich uczestników do ubezpieczenia w związku z tym wyjazdem: imię i nazwisko, datę urodzenia, adres zamieszkania, nr paszportu lub dowodu osobistego. Zbiórka grupy na wyjazd będzie miała miejsce w dniu  26 stycznia o godz. 14.00-ej przed budynkiem CA2.

6. Poniżej wyniki drużyn w lidze bowlingu po 2 rundach: