Spółka LOTOS Kolej otworzyła Wydział Przewozów w Poznaniu.

Swoją bazę paliw mają tutaj LOTOS Terminale.

Stolica Wielkopolski stanowi też „bramę do Europy” w kolejowych przewozach intermodalnych.

O tym wydarzeniu proponujemy do obejrzenia film:

https://www.youtube.com/embed/g5ykoRLINnw?feature=player_embedded” frameborder=”0″ allowfullscreen>

Nowoutworzony wydział ma idealne warunki do rozwoju.

Pracownicy spółki dysponują ponad 250 metrami torów do bezpiecznego odstawiania cystern z paliwem. Finalizowane są też prace nad dzierżawą toru przeładunkowego o powierzchni 4 tys. metrów kwadratowych

Naszym podstawowym zadaniem jest obsługa bazy paliwowej LOTOS Terminale, kolejnym rozwój przewozów na terenie Polski i Niemiec – podkreśla Adam Podkowa, kierownik Wydziału Przewozów w Poznaniu. – Konsekwentnie inwestujemy w rozwój kwalifikacji pracowników czego przykładem może być kurs 13 maszynistów, którzy już wkrótce rozpoczną przewozy na terenie Niemiec.

Jednymi z uczestników wydarzenia byli przedstawiciele LOTOS Terminale, którzy nie ukrywali satysfakcji i oczekiwań związanych z dynamicznym rozwojem przewozów LOTOS Kolej na terenie Wielkopolski.

Myślę że wstępne założenia które zakładały 100% współpracy pomiędzy naszymi spółkami zostaną przebite przez otwarcie nowego wydziału w Poznaniu na 110%, co będzie miało pozytywny wpływ na działania całej Grupy Kapitałowej LOTOS – zaznaczył Paweł Laszuk, przedstawiciel Bazy Paliw LOTOS Terminale w Poznaniu.

Radosław Sobiecki
Dział Marketingu i Komunikacji
LOTOS Kolej

Mateusz Cabak
Biuro Komunikacji