Dnia 17 maja 2016r w Urzędzie Miasta w Gdańsku odbyło się uroczyste spotkanie na którym dokonana została ocena funkcjonowania Lotosu od czasu jej powołania w 1972 roku oraz wskazano na istotny wkład Prezydenta Pawła Adamowicza w aktualną pozycję firmy na Pomorzu.

20160517_123115_resized

Władze organizacji Związku Zawodowego Inżynierów i Techników Grupy Lotos doceniając wszystkie działania Pana Prezydenta w okresie pełnienia funkcji zaprosiły na uroczystości organizowane w Europejskim Centrum Solidarności dnia 15 kwietnia.

Z uwagi na fakt braku możliwości udziału  w ECS wręczenie Medalu nastąpiło w gabinecie Prezydenta. Była to okazja do wspomnień o historii i władzach firmy od 1989 r.

Wśród wyróżnionych przez naszą organizację Medalami ZZIT GL są również p. Andrzej Duch i Adam Stieler dyrektorzy Wydziału Urbanistyki i Architektury oraz p. Danuta Fiutak-Matuszak.

Ciągłe przekształcenia techniczne w firmie LOTOS od wielu lat wymagają uzyskiwania setek pozwoleń na budowę. Projekty budowlane realizowanych w rafinerii obiektów zawierają bardzo skomplikowane rozwiązania techniczne i fakt konieczności głębokich analiz bardzo obszernej dokumentacji wymaga szczególnego zaangażowania, aby wydać decyzje formalne często w bardzo krótkim czasie.

Umowy komercyjne z kontrahentami zewnętrznymi zawierają regulacje związane z konkretnymi terminami otrzymania tych decyzji i od ponad 20 lat udaje się tematy te przechodzić bezkolizyjnie.

Tym samym pozycja LOTOS w dużej mierze uzależniona była od właściwej pracy Urzędu Miejskiego i jako organizacja reprezentująca pracowników inżynieryjno-technicznych postanowiliśmy to uhonorować.

Wskazaliśmy fakt rozpoczęcia produkcji paliw od grudnia 1975 r i przyjęliśmy zobowiązanie uczestników spotkania nt obejrzenia filmów z historii firmy.

20160517_123130_resized