Dla stęsknionych za rowerową rywalizacją miast i firm mamy dobrą wiadomość.

Dnia 1 września rusza Ogólnopolska Gra Rowerowa, w której, jak w majowym Cycling Challenge, rywalizować będą ze sobą miasta oraz firmy i uczelnie.

Zachęcamy wszystkich pracowników GK LOTOS z Pomorza do udziału, czyli do dojazdu do pracy rowerem, a zwłaszcza uczestników Global Challenge, których rowerowa aktywność również liczy się do rywalizacji zespołów.  

Akcja potrwa dwa miesiące do końca października. W Gdańsku, który jak pamiętamy zdobywał w Cycling Challenge tytuł najbardziej rowerowego miasta w Europie odbywa się pod hasłem: „Kręć kilometry dla Gdańska” i będzie promować codzienne dojazdy rowerem do pracy i z powrotem. Zgłoszone do konkursy firmy będą rywalizować ze sobą o tytuł najbardziej rowerowej firmy oraz o największą liczbę „wykręconych” punktów … w stosunku do liczby pracowników.

Dla laureatów przygotowano kilkaset atrakcyjnych nagród. Upominki będą mogli już odebrać uczestnicy, którzy zdobędą 777 punktów. Trafią one do 3800 uczestników. Zaś ci, którzy będą aktywniej uczestniczyć w rywalizacji i zdobędą 7777 punktów dostaną sportowe bluzy. Po zakończeniu rywalizacji nagrodzonych zostanie setka najlepszych uczestników indywidualnych oraz setka z uczelni i najlepsze drużyny firmowe.

Zgłosiliśmy już Grupę Kapitałową LOTOS do konkursu i musimy odzyskać tytuł firmy, która wykręciła najwięcej kilometrów, utracony w zeszłym roku na rzecz LPP,  w której nawet zarząd dołączył do rywalizacji.

Mamy ścieżkę rowerową do rafinerii, więc liczymy, że dojeżdżać do pracy będzie więcej osób niż podczas Cycling Challenge. Oczywiście liczy się każda aktywność rowerowa również w weekendy.

Aby stać się uczestnikiem rywalizacji wystarczy pobrać aplikację „Activy” wykorzystującą dane GPS i dołączyć do drużyny firmowej. Aplikacja dostępna jest na platformie Google Play

(https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.activy) oraz App Store

(https://itunes.apple.com/us/app/activy/id1273195093?ls=1)

b. Dokonać rejestracji w Aplikacji, poprzez udostępnienie swojego adresu email, imienia, nazwiska oraz deklaratywnego pseudonimu w grze. Możliwa jest także rejestracja z wykorzystaniem profilu istniejącego na portalu Facebook.

Gra jest organizowana przez Asante Bikes w partnerstwie z miastami: Gdańsk, Gdynia, Sopot oraz Tczew.

Zmagania uczestników będą widoczne na bieżąco w aplikacji, w formie rankingów, ale również na stronie www.grarowerowa.pl. Oprócz zabawy dowiemy się, jak bardzo jesteśmy ekologiczni – o ile ograniczyliśmy emisję CO2 oraz jakimi trasami jeżdżą rowerzyści, co pomoże w wytyczaniu nowych dróg rowerowych.

Zasady rywalizacji

Wygrywają te osoby i drużyny , które zdobędą największą liczbę punktów. Każdy przejazd będzie punktowany według poniższych zasad:

Za każdy przejechany rowerem kilometr – 1 punkt

Dodatkowo za każdy dojazd lub wyjazd z przypisanego użytkownikowi obszaru, np. miejsca pracy lub uczelni z ograniczeniem do 2 razy dziennie w ciągu 5 dowolnych dni tygodnia – 50 punktów;

Dodatkowo za każdy inny przejazd o długości minimum 1 km, z przerwą między kolejnymi przejazdami o długości minimum 20 minut – dodatkowe 5 punktów;

Punkty przyznawane od 1 do 31 października będą liczone podwójnie.

Punkty przyznawane będą tylko za przejazdy rozpoczynające się lub kończące się w Gdańsku.

W odróżnieniu od European Cycling Challenge, który odbywał się w Gdańsku w minionych latach, w tegorocznej grze rowerowej do punktacji liczą się wszystkie kilometry z trasy przejazdu, pod warunkiem, że zaczyna się on lub kończy w Gdańsku np. można rozpocząć swoją podróż w Pruszczu Gdańskim i zakończyć w Gdańsku i otrzymamy punkty za wszystkie przejechane kilometry – wyjaśnia Łukasz Witczak koordynator kampanii w Gdańsku.

Uczestnicy będą mogli rywalizować między sobą na poszczególnych poziomach (indywidualnym, pomiędzy uczelniami wyższymi, pomiędzy firmami oraz stowarzyszeniami, pomiędzy dzielnicami, pomiędzy miastami).

Regulamin konkursu rowerowego

Kampania jest dofinansowana ze środków europejskiego Programu Region Morza Bałtyckiego, w ramach realizacji projektu BSR-Electric.

Od 1 września kręcimy dla LOTOSU!!!