Grupa LOTOS oraz LOTOS Asfalt podpisały dwie  ostatnie duże umowy związane z realizacją Projektu EFRA – z firmą LOTOS Serwis o wartości 25 mln zł.

Pierwsza umowa na 5 mln zł  jest umową trójstronną (między GL, LA i LS) i dotyczy realizacji systemów sterowania, kontroli i automatyki.

Druga umowa –  na 20 mln zł zawarta między Grupą LOTOS a LOTOS Serwis  dotyczy modernizacji orurowania w istniejących  instalacjach rafineryjnych, które będą współpracować z instalacjami Projektu EFRA.

– Ilość prac, jakie kryją się za tymi dwoma umowami jest bardzo duża i muszą być wykonane w krótkim czasie – powiedział Grzegorz Błędowski, dyrektor Projektu EFRA. – Do ich realizacji niezbędna jest bardzo dobra znajomość naszych instalacji i ich systemów, a tą wiedzą dysponuje nasza spółka – LOTOS Serwis. Ponadto LOTOS Serwis dysponuje też doskonałą bazą  sprzętową i warsztatową, a przede wszystkim posiada wysokiej klasy fachowców. Dziękuję za profesjonalne przygotowanie tych umów i rzetelną ich wycenę.

Cieszę się, że możemy realizować Projekt EFRA razem z Grupą LOTOS i spółką LOTOS Asfalt. Jestem pewien, że wzajemne zaufanie i wiele lat dotychczasowej doskonałej współpracy pomogą w profesjonalnej i terminowej realizacji tych umów – odpowiedział Mariusz Roman, wiceprezes Zarządu LOTOS Serwis.

EFRA-Serwis

Umowy podpisali:

  • ze strony Grupy LOTOS: Mateusz A. Bonca, wiceprezes Zarządu oraz Grzegorz Błędowski.
  • ze stronyLOTOS Asfalt – Piotr Przyborowski, prezes Zarządu, a
  • ze strony LOTOS Serwis Mariusz Roman oraz Paweł Bartosiewicz, dyrektor ds. ekonomiczno-finansowych.