W piątek, 9 września 2016 roku, pomiędzy godziną 20:00 a 23:30 wprowadzona zostanie nowa tymczasowa organizacja ruchu kołowego i pieszego wokół terenu budowy Forum Gdańsk.

Przywrócony zostanie ruch samochodowy na łącznicach pomiędzy ul. Okopową a al. Armii Krajowej.

Wyłączony zostanie natomiast lewoskręt z al. Armii Krajowej w ul. Okopową.

Prace przy jego modernizacji potrwają ok. 3-4 tygodni w zależności od warunków atmosferycznych. Objazd zostanie poprowadzony ul. Podwale Przedmiejskie.

Ponadto przez ok. 2 miesiące dla kierowców niedostępna będzie część ul. Biskupiej w rejonie wjazdu z al. Armii Krajowej. Zmiany obejmą również ruch pieszy – na wiadukcie Armii Krajowej zostanie on przeniesiony z części południowej na północną.

– Kolejne zmiany w organizacji ruchu w obrębie ul. Okopowej i al. Armii Krajowej to efekt postępujących prac przy budowie nowych wiaduktów AK oraz nowego układu drogowego w tym rejonie. Na wiadukcie północnym wykonywane są już warstwy drogowe i obarierowanie. Ruch kołowy powinien zostać tu uruchomiony już jesienią tego roku – powiedział Wojciech Bróż, dyrektor kontraktu w Doraco – firmie, która jest generalnym wykonawcą infrastruktury drogowej w ramach inwestycji Forum Gdańsk.

O Forum Gdańsk

Forum Gdańsk to nowa, atrakcyjna przestrzeń publiczna z kompleksem handlowym, która powstaje w samym centrum miasta w ramach rewitalizacji historycznego Targu Siennego i Targu Rakowego. Inwestycja obejmuje budowę Centrum Dziedzictwa Historycznego Miasta Gdańska oraz węzła przesiadkowego i infrastruktury drogowej wokół kompleksu. Projekt realizowany jest we współpracy pomiędzy Multi Poland i Gminą Miasta Gdańska oraz grupą PKP. Otwarcie kompleksu planowane jest na 2017 rok.

forum

Wszystko na terenie dawnej Gildii…

Forum Gdańsk zaoferuje 62 000 m2 powierzchni komercyjnej, na której znajdzie się około 220 lokali handlowych i usługowych, największe w Trójmieście wieloekranowe kino, klub fitness, restauracje i kawiarnie oraz wielopoziomowy parking na około 1 100 miejsc. W ramach kompleksu powstanie też zupełnie nowa przestrzeń publiczna: plac miejski z kawiarniami i restauracjami oraz ogólnodostępny bulwar biegnący wzdłuż zrewitalizowanych nabrzeży kanału Raduni. W drugim etapie projektu powstaną również nowoczesne powierzchnie biurowe.

 

W ramach projektu Forum Gdańsk miasto zyska nowe rozwiązania infrastrukturalne. Na przebudowanym wiadukcie w ciągu al. Armii Krajowej powstanie węzeł przesiadkowy, który zintegruje komunikację autobusową, tramwajową i kolejową, w tym uruchomiony w 2015 roku przystanek SKM Gdańsk Śródmieście. Dzięki temu kompleks będzie doskonale skomunikowany ze wszystkimi częściami Trójmiasta oraz z regionem. Ponadto przebudowa wiaduktu usprawni przejazd do i z centrum Gdańska. Dogodny dojazd do obwodnicy trójmiejskiej sprawi, że do Forum Gdańsk z łatwością dostaną się również zmotoryzowani.

Targ Rakowy stanie się ciągiem pieszym przechodzącym w plac miejski. Powstanie też ogólnodostępna ulica Nowe Podwale Grodzkie biegnąca pod budynkami wzdłuż torów kolejowych. Usprawni ona przejazd przez teren Forum Gdańsk. W rejonie inwestycji zmodernizowanych zostanie sześć skrzyżowań. Zrewitalizowane zostanie również przejście podziemne pod ul. Wały Jagiellońskie.

Dzięki wyjątkowej lokalizacji w sercu Gdańska, z doskonałym dostępem do komunikacji publicznej, a także ofercie flagowych sklepów oraz znanych restauracji i kawiarni, Forum Gdańsk stanie się bardzo atrakcyjnym miejscem spotkań, zakupów i rozrywki dla mieszkańców Trójmiasta oraz turystów.

Trzeba koniecznie obejrzeć wizualizację filmową FORUM:

http://trojmiasto.tv/Takie-bedzie-Forum-Gdansk-w-2017-r-11618.html