Firma Hays Poland opublikowała najnowszy raport dotyczący wynagrodzeń i trendów na polskim rynku pracy w 2016 roku, dzięki któremu można sprawdzić czy nasza pensja jest adekwatna do tego, jak długo pracujemy, jakie posiadamy wykształcenie oraz doświadczenie.

Opublikowany przez Hays Poland „Raport płacowy 2016. Trendy na rynku pracy” zawiera zestawienie poziomów wynagrodzeń dla wykwalifikowanych specjalistów i kadry menedżerskiej w podziale na 19 specjalizacji. Bieżąca edycja raportu jest efektem współpracy Hays Poland z Akademią Leona Koźmińskiego.

Analiza wynagrodzeń w poszczególnych sektorach rynku powstała na podstawie kilku tysięcy projektów rekrutacyjnych zleconych Hays Poland zarówno przez klientów z sektora MSP, jak i duże międzynarodowe korporacje. Prezentuje ona dane o poziomie płac na ponad 150 stanowiskach. Dane zawierają poziomy minimum, maksimum oraz najczęściej oferowane miesięczne wynagrodzenia w PLN brutto dla osób pracujących na pełny etat, uśrednione dla terytorium Polski.* Miesięczne wynagrodzenie PLN brutto na danym stanowisku (na pełen etat)
** Najczęściej oferowane wynagrodzenie na danym stanowisku

http://www.wirtualnemedia.pl/print/ile-zarabiaja-polscy-specjalisci-i-menedzerowie-w-roznych-branzach-raport