Analitycy DM mBanku, w raporcie z 28 kwietnia, podnieśli cenę docelową Lotosu do 34,4 zł, a rekomendację do „akumuluj”. Cena docelowa PKN Orlen została podniesiona do 70, 8 zł za akcję, a zalecenie podtrzymane na poziomie „trzymaj”. Z kolei cena docelowa węgierskiej spółki MOL została podniesiona do 18.932 HUF, a rekomendacja do „kupuj”.

(lotos.pl)

Rekomendacje zostały sporządzone przy cenach: 69,3 zł za akcję PKN Orlen, 14.880 HUF za akcję MOL oraz 30,69 zł za akcję Lotosu.

„Od początku roku spółki paliwowe zachowują się wyraźnie lepiej od szerokiego indeksu, co znajduje uzasadnienie w rekordowych warunkach makro” – napisali analitycy.

Ich zdaniem, akcje Orlenu po ostatnich zwyżkach oferują już ograniczony potencjał wzrostowy. Jak dodają, wciąż bardzo ciekawą inwestycją wydaje się być węgierski MOL, który nie tylko zaskoczy tegorocznymi wynikami, ale powinien konwergować na wskaźnikach wyceny w stronę profilu „downstream”.

„Uwzględniając bardziej optymistyczne założenia dotyczące marży rafineryjnej i kursu USD/PLN podnieśliśmy również zalecenie dla Lotosu, gdzie po okresie rozczarowań bardzo prawdopodobne są pozytywne niespodzianki” – czytamy w raporcie mBanku.Według prognoz analityków DM mBanku, zysk netto Lotosu w 2015 roku wyniesie 584,5 mln zł. W przypadku PKN Orlen będzie to wartość 3,58 mld zł. Jak podają, z kolei zysk netto węgierskiego MOL w 2015 roku wyniesie 136 mln forintów.

Poniższa tabela przedstawia aktualne i poprzednie rekomendacje oraz ceny docelowe dla PKN Orlen, Lotos i MOL, wydane przez DM mBanku.

       Aktualna   Poprzednia   Aktualna   Poprzednia
      rekomendacja rekomendacja cena docelowa cena docelowa

Lotos                         akumuluj                trzymaj                    34,4 PLN           26,8 PLN

PKN Orlen                trzymaj                  trzymaj                    70,8 PLN             55,5 PLN

MOL                           kupuj                    akumuluj              18 932 HUF         12 850 HUF

(PAP)