W piątek, dnia 19 sierpnia, odbył się Letni Turniej Piłki Nożnej o Puchar ZZIT GL.

W rozgrywkach wzięło udział 5 drużyn:

LOTOS Ochrona, LOTOS Kolej, Wydział Utrzymania Wagonów (TW) spółki LOTOS Kolej, Zakład Paliwowy (PZP) i Giganci (drużyna mieszana z różnych wydziałów).

W sumie do piłkarskiej rywalizacji przystąpiło 45 osób. Zwyciężyła drużyna PZP.

Zawody rozgrywano systemem ligowym – każdy z każdym o rozstawienie w tabeli.

Po pierwszej fazie ostatnie miejsce w tabeli, z zerowym dorobkiem, zajęła drużyna Wydziału TW spółki LOTOS Kolej, która debiutowała w rozgrywkach organizowanych przez TKKF LOTOS.

Giganci z 4 punktami uplasowali się na czwartym miejscu. LOTOS Ochrona, z dwiema wygranymi, zajęła trzecie miejsce, a LOTOS Kolej z 7 punktami drugie miejsce.

Wszystkie wygrane i pierwsze miejsce przypadło w udziale ekipie z PZP.

Na tym etapie z turniejem pożegnała się drużyna TW.

Z pozostałej czwórki każdy mógł zostać triumfatorem.

W fazie pucharowej wyniki prezentowały się następująco:

PZP – Giganci 4-2,

LOTOS Kolej – LOTOS Ochrona 3-6.

 

Do finału awansowała drużyna LOTOS Ochrony, która pomimo początkowej porażki 0-3 z LOTOS Koleją, skutecznie zrewanżowała się w walce o finał, wygrywając pewnie 6-3.

Na LOTOS Ochronę czekała ekipa PZP, która nie doznała porażki.

W finale były piękne bramki, parady bramkarzy i dużo walki.

Drużyna PZP w tym dniu zwyciężyła 4-0 i to oni wznosili okazały puchar.

W meczu o trzecie miejsce LOTOS Kolej, po bardzo wyrównanym meczu, ograła Gigantów wynikiem 2-1.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy dalszych piłkarskich sukcesów.

Krzysztof Furlepa
Przewodniczący sekcji piłki nożnej TKKF LOTOS

Kolejna relacja:

Turniej o Puchar ZZIT rozgrywany był na dwóch boiskach przy Szkole Podstawowej numer 19 i wystąpiło pięć zespołów, w tym dwa reprezentujące spółkę LOTOS Kolej – LOTOS Kolej oraz Wydział TW, który niedawno rozpoczął swoją przygodę z piłką.

Od początku lepiej spisywał się zespół LOTOS Kolej, który wygrał w wielkim stylu swoje dwa pierwsze mecze. Najpierw nasi zawodnicy pokonali 3:0 LOTOS Ochronę. Co prawda więcej czasu na połowie naszego zespołu grali ochroniarze, jednak znakomita skuteczność i konsekwencja w poczynaniach na boisku pozwoliły na okazałe zwycięstwo. Dwie bramki strzelił Rafał Orciuch, a rywala dobił Tomasz Drahim. W tym samym czasie Wydział TW mimo ambitnej postawy przegrał z Gigantami 0:2.

Później miały miejsce drugie w historii derby spółki kolejowej. LOTOS Kolej mimo zmiany nawierzchni na trawiastą, po raz kolejny pokazał się z lepszej strony na oruńskim kompleksie boisk. Dwie pierwsze bramki dla LOTOS Kolej strzelił po znakomitych rajdach Michała Bożyka.

Kontaktowego gola dla Wydziału TW strzelił Adrian Czekański. Obie strony miały szanse na zmianę wyniku, ale w samej końcówce więcej sił starczyło LOTOS Kolej, a egzekutorami byli Mateusz Ponczek i Arkadiusz Głowacki.

Ogromnych emocji dostarczyło kolejne starcie Wydziału TW. Niestety nasz zespół przespał początek i LOTOS Ochrona prowadził już 2:0. Później TW wziął się za odrabianie strat. Gole dla tej drużyny strzelili Krzysztof Nitek, a w ostatnich sekundach również Dawid Tokarski. Niestety nie wystarczyło to do pokonania ochroniarzy, którzy ostatecznie zwyciężyli 3:2.

Turniej nie zwalniał tempa. W kolejnych spotkaniach nasze zespoły grały ze zmiennym szczęściem. Wydział TW mierzył się z niepokonanym dotąd PZP. Bramka, którą strzelił Adrian Lieder nie wystarczyła niestety do wygranej. PZP strzeliło cztery gole i wygrało 4:1. Niezwykle wyrównane było starcie LOTOS Kolej vs. Giganci. Nasi rywale otworzyli wynik spotkania. Później LOTOS Kolej zaczął stwarzać jedną sytuację po drugiej. Gola strzelił Michał Bożyk. Przy jednej z prób urazu kostki doznał Mirosław Łosiński, dla którego turniej skończył się przedwcześnie. Do końca staraliśmy się wyjść na prowadzenie, ostatecznie jednak spotkanie zakończyło się podziałem punktów.

Na koniec fazy grupowej LOTOS Kolej zagrał z PZP. Spotkanie nie zaczęło się dobrze dla naszej ekipy. Gola po raz kolejny strzelił Bożyk. PZP szybko jednak wyrównało. Do niemal ostatniej minuty utrzymywał się wynik remisowy. Niestety w samej końcówce straciliśmy dwa gole i PZP zwyciężyło 3:1, wygrywając wszystkie mecze w fazie grupowej.

Półfinał z zespołem LOTOS Ochrona zaczął się dla nas bardzo dobrze. Gole dla LOTOS Kolej strzelili Rafał Orciuch i Michał Bożyk. Niestety z biegiem czasu coraz lepiej spisywali się ochroniarze, którzy prezentowali się bardzo dobrze pod względem kondycji. Doprowadzili do wyrównania, a następnie strzelili gola na 3:2. Po stracie trzech bramek w krótkim odstępie czasu nastąpiło rozkojarzenie i LOTOS Ochrona strzeliła trzy kolejne gole. Mimo naszych prób i golu Bożka w samej końcówce przegraliśmy półfinał 3:6.

W meczu o brązowy medal zarówno LOTOS Kolej, jak i Giganci mieli mnóstwo akcji podbramkowych, ale zawsze czegoś brakowało, by otworzyć wynik. W końcu udało się to naszemu kapitanowi. Mateusz Ponczek strzelił na 1:0. Po kilku minutach wynik podwyższył Rafał Orciuch. Giganci zdołali strzelić kontaktową bramkę na 2,5 minuty przed końcem. Na szczęście utrzymaliśmy wynik i zajęliśmy trzecie miejsce. W finale PZP pokonało LOTOS Ochronę 4:0.

Wyniki fazy grupowej:

 • Wydział TW – Giganci 0:2
 • LOTOS Kolej – LOTOS Ochrona 3:0
 • Wydział TW – LOTOS Kolej 4:1
 • PZP – LOTOS Ochrona 2:0
 • Giganci – PZP 1:3
 • Wydział TW – LOTOS Ochrona 2:3
 • Wydział TW – PZP 1:4
 • LOTOS Kolej – Giganci 1:1
 • Giganci – LOTOS Ochrona 4:5
 • PZP – LOTOS Kolej 1:3

Półfinały:

 • LOTOS Kolej – LOTOS Ochrona 3:6
 • PZP – Giganci 4:2

Mecz o 3. miejsce

 • LOTOS Kolej – Giganci 2:1

Mecz o 1. Miejsce

 • PZP – LOTOS Ochrona 4:0

Michał Gałęzewski LOTOS Kolej

DSC_2639DSC_2640DSC_2641DSC_2643DSC_2644DSC_2649DSC_2652DSC_2654DSC_2657DSC_2658DSC_2661DSC_2662DSC_2663DSC_2665DSC_2672DSC_2670