Zapraszamy na wycieczkę do LWOWA.

Po drodze poznamy ZAMOŚĆ – ŻÓŁKIEW – ZŁOTA PODKOWA OLESKO, PODHORCE, ZŁOTÓW

Termin: 25-30.05.2019                                     6 dni

PROGRAM WYCIECZKI:

Dzień 1 – Sobota – 25.05.2019

Wyjazd autokarem Gdańsk o godz. 7:00. Przejazd do Zamościa, zakwaterowanie w hotelu***, obiadokolacja, nocleg. Dla chętnych wieczorny spacer po mieście.

Dzień 2 – Niedziela – 26.05.2019

Śniadanie. Wykwaterowanie, przejazd na przejście graniczne z Ukrainą (Hrebenne), przekroczenie granicy. Zwiedzanie Zamku w Żółkwi wybudowanego w latach 1594-1610 oraz Kolegiaty p.w. św. Wawrzyńca
z grobowcami Jakuba i Konstantego Sobieskich. Przejazd do Lwowa, zakwaterowanie w luksusowym Hotelu „Lwów” w Centrum miasta. Obiadokolacja, nocleg.

Dzień 3 – Poniedziałek – 27.05.2019

Śniadanie. Zwiedzania Lwowa z przewodnikiem, m.in.: wnętrza Opery Lwowskiej, Katedra Św. Jura, Stare Miasto: Katedra Łacińska, Kaplica Boimów, Rynek, Dzielnica Ormiańska z Katedrą, Kościół Dominikanów, Arsenał Królewski, Cerkiew Wołoska, plac oraz pomnik Mickiewicza. Zwiedzanie Muzeum Piwowarstwa w Browarze Lwowskim działającym od 1715 roku wraz z degustacja „Złotego trunku”. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 4 – Wtorek – 28.05.2019

Śniadanie. Wyjazd na zwiedzanie tzw. Złotej Podkowy – trzech magnackich rezydencji, niegdyś wspaniałych siedzib wybitnych polskich rodów, dziś przypominających o burzliwej historii tych ziem i czasach dawnej chwały Rzeczypospolitej: Olesko – Zamek pochodzący z XIII w. – miejsce urodzenia Króla Jana III Sobieskiego, otoczony parkiem zamek uchodzi za jeden z najpiękniejszych na Ukrainie, Pałac w Podhorcach – imponującą rezydencję wybudował w latach 1635-40 Stanisław Koniecpolski, niegdyś jedna z najwspanialszych rezydencji magnackich na kresach dawnej Rzeczypospolitej, dzisiaj niestety jest ruiną, Złoczów – najważniejszym zabytkiem jest tu zamek Sobieskich otoczony potężnymi kamiennymi wałami. To jedno z nielicznych dotąd zachowanych w Europie
XVII-wiecznych założeń obronnych, któremu udało się przywrócić dawny wygląd. W skład kompleksu zamkowego wchodzą między innymi: Pałac Wielki i Pałac Chiński. Uroczysta obiadokolacja w słynnej restauracji Baczewskich. Powrót do hotelu, nocleg.

Dzień 5 – Środa – 29.05.2019

Śniadanie, wykwaterowanie. Dalsze zwiedzanie Lwowa z przewodnikiem, m.in. wizyta na Cmentarzu Łyczakowskim i Cmentarzu Orląt Lwowskich. Przejazd przez przejście graniczne Hrebenne do Zamościa. Zakwaterowanie w hotelu***, obiadokolacja, nocleg. Dla chętnych wieczorny spacer po mieście.

Dzień 6 – Czwartek – 30.05.2019

Śniadanie, wykwaterowanie. Wyjazd w drogę powrotna do Trójmiasta. Przyjazd w godzinach wieczornych.

Cena: 1490 zł – członkowie ZZIT będą objęci dofinansowaniem w wysokości do 200zł. Pełną wpłatę należy dokonać do piątku 12 kwietnia.

Cena obejmuje:

  • przejazd komfortowym autokarem ****
  • zakwaterowanie w hotelach, pokoje dwuosobowe
  • wyżywienie: (5 x śniadanie, 4 x obiadokolacja z lampką wina oraz 0,5l wody, poczęstunek śniadaniowy)
  • uroczysta obiadokolacja w restauracji Baczewskich we Lwowie ( plus lampka wina i woda )
  • opiekę pilota, ubezpieczenie NNW, BP, KL (bez chorób przewlekłych)

Cena nie obejmuje:

  • kosztów realizacji programu (bilety wstępu, usługi lokalnych przewodników, system Tour Guide, parkingi) – 150 zł – płatne obligatoryjnie na miejscu, nie podlega rozliczeniu
  • napoi do obiadokolacji, wydatków własnych

Dopłata do pokoju jednoosobowego: 300 zł