image

W zeszłym roku, w maju, w ramach w European Cycling Challenge, czyli  rowerowej rywalizacji miast, do zwycięstwa Gdańska najbardziej przyczynili się pracownicy Grupy Kapitałowej LOTOS, którzy przejechali 32,5 tys. km.
W tym roku musimy objechać wokół kulę ziemską! Grupa Kapitałowa LOTOS również w tym roku bierze udział w  kampanii „Rowerem do pracy”.

Obronić tytuł najbardziej rowerowej firmy w najbardziej rowerowym mieście Europy nie będzie łatwo, bo rywale zrobią wszystko, żeby LOTOS zdetronizować. Na konferencji prasowej zorganizowanej przez Urząd Miejski w Gdańsku pracownicy LPP opowiadali o dużej mobilizacji wśród pracowników, z udziałem zarządu, aby wygrać z GK LOTOS.

Również Gdańskowi nie będzie łatwo obronić tytuł. W zeszłym roku startowało 39 miast. W tym roku zarejestrowało się już 51. Nawet spoza geograficznej Europy: Jerozolima i turecki Izmir, mający powierzchnię zbliżoną do woj. Pomorskiego. A to duży atut, bo uczestnicy mieszkający za Gdańskiem tracili w ten sposób (przy dojazdach do pracy) sporo kilometrów.

W zeszłym roku kilometry dla LOTOSU kręciło 121 osób. W tym roku musi być nas więcej. Już od 1 maja, kto ma rower niech wsiada i nie pedałuje bezproduktywnie, ale przejechane kilometry rejestruje na chwałę LOTOSU i Gdańska.

European Cycling Challenge to rowerowa rywalizacja europejskich miast zainicjowana przez miasto Bolonia w 2012 roku. W ubiegłym roku dzięki zaangażowaniu gdańszczan stworzyliśmy największą drużynę w Europie i odnieśliśmy wspólnie wielkie zwycięstwo pokonując 38 miast!

W tym roku startujemy ponownie, a Gdańsk broni pierwszego miejsca oraz tytułu Najbardziej Rowerowego Miasta.

Kampania “European Cycling Challenge” będzie trwała w dniach 1-31 maja br.

Rywalizacja odbywa się jednocześnie na trzech poziomach:
1. Europejskim, w którym rywalizują między sobą miasta z całej Europy;

2. Drużynowym, w którym rywalizują między sobą drużyny uczelniane/szkolne, firmowe oraz prywatne, do których mogą swobodnie dołączać uczestnicy;
3. Indywidualnym, w którym rywalizują między sobą wszyscy mieszkańcy Gdańska.

Aby wziąć udział w kampanii „European Cycling Challenge – Kręć kilometry dla Gdańska!” należy:

– zarejestrować się na stronie http://cyclingchallenge.eu/pl (Osoby, które uczestniczyły w ubiegłorocznej edycji kampanii nie muszą dokonywać rejestracji),

– pobrać darmową mobilną aplikację  „Cycling365” (rejestracja możliwa również przez aplikację),
– wybrać swoją drużynę – „Gdańsk”,
– wybrać grupę swojej uczelni,
a następnie jeździć na rowerze przez cały maj i rejestrować wszystkie swoje przejazdy (do pracy, na zakupy, rekreacyjne) przy użyciu aplikacji. Osoby, które nie posiadają smartfona, również będą mogły uczestniczyć w kampanii, rejestrując pokonane na rowerze dystanse bezpośrednio na stronie internetowej www.cyclingchallenge.eu/pl .

Dla uczestników używających innych aplikacji istnieje możliwość importowania plików gpx na stronie.

Wyniki kampanii będzie można śledzić na bieżąco na stronie www.cyclingchallenge.eu/pl.

Przygotowaliśmy liczne nagrody w tym: dla najlepszej „100-tki” oraz najbardziej rowerowych grup firmowych i uczelnianych/szkolnych. Wśród uczestników zostanie rozlosowany rower oraz wartościowe akcesoria rowerowe! Każdy, kto pokona 1000 km, otrzyma pamiątkową koszulkę rowerową.

Kontakt: email: ecc@gdansk.gda.pl, tel.: 58 526 80 83/84 oraz na facebook’u.

Kręć kilometry

Aby ułatwić promocję kampanii wśród pracowników i studentów Urząd Miasta z chęcią przekaże materiały promocyjne: plakaty, ulotki informacyjne oraz odblaskowe opaski rowerowe.

Materiały można odebrać w naszej siedzibie: ul. 3 Maja 9 (budynek Urzędu Pracy), pokój 033B, poziom -1 w godzinach: poniedziałek, wtorek, czwartek 07:30-16:20; środa 07:30-17:00, piątek 07:30-16:20.

Tegoroczna edycja kampanii ECC jest połączone z kampanią „Rowerem do pracy”, którą Miasto Gdańsk organizuje już po raz trzeci.

Gdańskie firmy, mogą rejestrować się do udziału w kampanii European Cycling Challenge jako grupy i konkurować między sobą w liczbie przejechanych kilometrów.