Zarząd LOTOS Petrobaltic i przedstawiciele kadry zarządzającej spółki odwiedzili w Wigilię załogi dwóch platform pracujących na morzu: Baltic Bety i LOTOS Petrobaltic. Delegacji towarzyszył ks. Andrzej Paździutko – kapelan górników morskich.

Na platformach odbyły się spotkania Zarządu z pracownikami przy tradycyjnych potrawach wigilijnych. Na stołach pojawił się więc barszcz, były śledzie i pierogi.

Wigilijne spotkanie na platformie LOTOS Petrobaltic-2.jpg

Wigilijne spotkanie na platformie LOTOS Petrobaltic. Na zdjęciu u góry strony spotkanie z załogą Baltic Bety

Cieszymy się, że możemy być z wami w tym szczególnym dniu. Jesteście sercem naszej firmy. Dziękujemy wam za bezpieczną pracę, zaangażowanie i za to, że potraficie skutecznie działać w trudnych warunkach, jakie panują obecnie na rynku. Bo przetrwają na nim nie najsilniejsi i najwięksi, ale ci, którzy potrafią się dostosować do tych warunków – mówił podczas spotkań Zbigniew Paszkowicz, prezes Zarządu LOTOS Petrobaltic S.A. I podkreślał: – Spędzacie te najpiękniejsze w polskiej tradycji święta z dala od swoich bliskich, ale platforma to wasz drugi dom i chcemy, abyście czuli się tu jak w rodzinie.

Spotkania na obu platformach zakończyła symboliczna msza święta odprawiona przez ks. Andrzeja Paździutko. A świąteczny nastrój zapewniały także kolędy – odśpiewane wspólnie przy akompaniamencie organisty z kościoła na gdańskim Przymorzu.

Wigilijna delegacja-2.jpg

Wigilijna delegacja

Agnieszka Kmiecik
LOTOS Petrobaltic