Siedem drużyn wzięło udział w Turnieju o Puchar Prezesa LOTOS Kolej. Rozgrywki były niezwykle zacięte, a najlepsza okazała się drużyna naszych gości z NEWAG S.A., która w finale pokonała LOTOS Kolej Gdańsk 3:2.

Wielka ambicja, ciekawe, nieszablonowe akcje na boisku i szczęście wygranych. Niemal 200 pracowników z Gdańska i wydziałów zamiejscowych wraz z rodzinami i dziećmi wzięło udział w Turnieju o Puchar Prezesa LOTOS Kolej. Piłkarze mieli duże wsparcie na trybunach, a dzieci w przerwie spotkań mogły nawet strzelić gola z rzutu karnego Krzysztofowi Wiktorowiczowi, Członkowi Zarządu spółki, który reprezentował na boisku gdański zespół. Turniej odbył się w umiejscowionym w centralnej Polsce Kleszczowie, dzięki czemu kolejarze z całej Polski mieli komfortową możliwość dojazdu.

Już faza grupowa dostarczyła olbrzymich emocji. Siedem zespołów udowadniało na boisku swoje nieprzeciętne umiejętności, a kibice widzieli wielkie emocje. – Można się integrować według różnych spraw, dziś integrujemy się wokół piłki nożnej. Bawimy się i wszyscy są wygrani. Zobaczymy kto zdobędzie puchar – mówił Anatol Kupryciuk, Prezes Zarządu LOTOS Kolej przed półfinałami.

W półfinałach zgrany zespół NEWAG S.A. pokonał Wydział Przewozów Zduńska Wola, a LOTOS Kolej Gdańsk okazał się lepszy od Wydziału Przewozów Jasło. W finałach emocje sięgnęły zenitu, a końcowe wyniki ważyły się do ostatniego gwizdka sędziego. NEWAG S.A. ostatecznie pokonał gdańszczan 3:2, a w meczu wydziałów z Jasła i ze Zduńskiej Woli po regulaminowym czasie był remis i o wszystkim zadecydowały rzuty karne! Próbę nerwów wytrzymali gracze z województwa łódzkiego i to oni otrzymali medale za trzecie miejsce.

Wyniki Turnieju o Puchar Prezesa LOTOS Kolej:

I miejsce – NEWAG S.A.

II miejsce – LOTOS Kolej Gdańsk

III miejsce – Wydział Przewozów Zduńska Wola

IV miejsce – Wydział Przewozów Jasło

V miejsce – Wydział Utrzymania Wagonów TW

VI miejsce – Wydział Przewozów Poznań

VII miejsce – Wydział Przewozów Czechowice 

Michał Gałęzewski